Co je kapková závlaha?

Aby zahrada v létě produkovala dobrou úrodu, je důležité pravidelné a včasné zavlažování. Samozřejmě můžete půdu zalévat pomocí zavlažovací hadice nebo konve, ale dnes existuje i modernější možnost – kapkové zavlažování.

Zavlažování Aquanax představuje jednoduchý způsob, jak ušetřit celkové množství závlahy, čas i námahu. Systém Aquanax nabízí kapátka s několika různými průtoky, které využijete pro různé typy rostlin a plodů. Co přesně tento systém znamená, jak funguje, kolik stojí, a jak správně provést kapkovou závlahu, zjistíte po přečtení tohoto článku.

Detailní informace

Kapková závlaha je v současnosti nejmodernější a nejúčinnější metodou zavlažování rostlin. Umožňuje zvýšit výnosy a šetřit vodou. Zařízení na kapkovou závlahu jsou velmi jednoduché a umožní vám snadnou instalaci systému a jeho přizpůsobení konkrétním potřebám.

Kapkový systém je určen pro zavlažování rostlin, které jsou vysazovány běžným způsobem. Zemní nebo podzemní kapková závlaha se používá k péči o plodiny, hrozny, květiny a stromy. Je také ideální pro zalévání skleníků, zimních zahrad a balkónovek. Kapková závlaha ale není vhodná pro zalévání velkých ploch jako třeba trávníků. V tomto případě se používají rozstřikovače, o kterých se dočtete v sekci Rozstřikovačů.

Kapátka se ideálně hodí pro zavlažování kratších řad rostlin s podobnými požadavky, pro malou zahradu s jahodami či zeleninou. Zabraňují nedostatku živin a vysychání kořenového systému a tvorbě tvrdé krusty na povrchu půdy.
Zvyšuje se tak prokazatelně plodnost rostlin, a to až o 40 %.
Současně už nebudete muset tahat těžké konve s vodou, tahat a pouštět hadici.
Vše půjde automaticky, a hlavně se voda bude dostávat přímo k rostlinám.

Instalace


Instalace kapkové závlahy není náročná a nevyžaduje speciální znalosti a dovednosti.
Pokud ale s kapkovou závlahou začínáte a nejste si jistí, co vše potřebujete, bude pro vás ideální volbou Aquanax sety, nebo speciální poloautomatický set AQRP003

1. Rozstřihněte rozvodovou hadici tam, kde chcete umístit zavlažovací trysku

2. Navlékněte hadici na mezikus pro redukci a utáhněte závit pro utěsnění

3. Ustřihněte kapilární (4/7 mm) hadici na potřebnou délku, kterou použijete k napojení trysky

4. Navlékněte kapilární hadici na rozvětvovací kus, který jsme napojili ve druhém kroku.

5, Druhý konec kapilární hadice napojte na trysku, kterou instalujete

6, Ukázkový příklad toho , jak vypadá správné napojení trysky

Další prvky systému

Pro instalaci kapkového závlahového systému budete také potřebovat správnou hadici . Pro hadice jsou také důležité díly pro organizaci kapkového zavlažování. Při výběru byste se měli řídit tím, kde bude systém umístěn: na povrchu nebo pod zemí a místy zavlažování. Spojovací prvky

Pro prodloužení životnosti hadice je vhodné nainstalovat filtr. V opačném případě se může kapátko rychle ucpat a přestat plnit svůj úkol. Filtr najdete jako přímou součást všech našich ventilů.

Ventil je nezbytnou součástí každého automatického zavlažovacího systému. Zajišťuje pravidelnost zavlažování. Regulátor může přijímat informace z čidel větru, vlhkosti a teploty. Pokud si pořídíte automatický regulátor kapkové závlahy, výrazně se zvýší účinnost celého systému.

Ilustrační video

Kořenové kapátko 

Jednobodové kapátko 

Produkty Aquanax najdete u našich partnerů

Položte nám dotaz

Tel / Email

+420 725 325 271
info@satomar.cz
www.aquanax.cz

Firma / Company

Satomar, s.r.o.
IČ/ID: 29201586
DIČ/VAT: CZ29201586

Adresa / Address

Karlova 37
614 00 Brno
Česká Republika